POMŮŽEME PŘI

Odvykání hazardního hraní

Máte potřebu hrát se vzrůstajícími finančními částkami za účelem dosažení žádoucího vzrušení? Přináší Vám hraní a sázení lepší pocit? Chtěli jste hraním zlepšit svou finanční situaci a nyní vnímáte, že jste v začarovaném kruhu?

Proč se obrátit na linku?
nevydržím bez toho • bez toho nefunguju • nemůžu bez toho být • jsem nervózní • mám stres v práci
Jak to děláme
Odborníci a ověřený přístup
Adiktologové a psychologové
Nabízíme odbornou pomoc od odborníků z oblasti adiktologie a psychologie, ať už se závislost týká Vás nebo Vašich blízkých.
Individuální konzultace
Pracujeme s každým klientem individuálně a nabízíme konzultaci odvykacího plánu, zprostředkování kontaktu na další služby, podporu v náročných chvílích a práci s motivací.

Pro koho tu jsme?

Na Národní lince pro odvykání jsme Vám k dispozici s pomocí s Vaším odvykáním. Zdarma s Vámi probereme Vaše návyky a nabídneme efektivní řešení, jak s odvykáním hraní postupovat. Pomáháme Vám dostat Vaše hraní či sázení na kontrolovatelnou úroveň nebo s ním přestat úplně. Také Vám můžeme doporučit vhodnou návaznou službu a doprovodit Vás do ní. Naše služby poskytujeme nejen osobám, kteří chtějí řešit svůj vlastní problém, ale také jejich blízkým. Nejste na to sami! Ozvěte se nám.

Pro všechny občany ČR

Linka je určena všem občanům ČR starším 15 let, kteří sami chtějí nebo zvažují odvykání hraní.

Rodině a blízkým

Pokud vnímáte, že má některý z Vašich blízkých problém s hazardním hraním, zavolejte nám. Rádi s Vámi celou situaci probereme, nabídneme možnosti, jak s blízkým komunikovat a nebo Vás odkážeme na někoho, kdo Vám může pomoci napřímo.
Zkušenosti heroes
"...Je rok 2024, na doléčovací skupinu do Sananimu docházím stále, chci tomu prostě dát úplně vše, od roku 2021 nehraju a uspořádal jsem si život tak, že gambling už je, doufám, jen moje nějaká minulost, kterou jsem s pomocí linky, rodiny a Sananimu zvládl."
“Hrozně moc Vám děkuji za to nasměrování. Zpětně vím, že nebýt té hodné paní nebo slečny, která mi tenkrát zvedla telefon, tak bych tyhle řádky možná nikdy nepsal. S úctou a jedním velkým DÍKY!!!”
Petr, 41 let

40 %

Je průměrná úspěšnost abstinence v tomto případě

Linka

Zavoláte 800 350 000 a poradíte se.

E-mail

Můžete napsat na poradna@chciodvykat.cz a vše řešit po e-mailu.

Chat

V roce 2024 chystáme chatovací platformu pro okamžitou pomoc.

Jak to probíhá?

První kontakt

V prvním kontaktu s námi  Vám představíme, jak to u nás funguje, zodpovíme vaše otázky a zjistíme Vaše očekávání od spolupráce. 

Zjistit více

Úvodní hovor

Jedná se o delší konzultaci (zhruba 45 min.), ve které podrobně zmapujeme Vaši situaci s užíváním návykové látky či provozováním návykového chování.

Zjistit více

Návazné hovory

Jsou kratší konzultace, ve kterých se  zpravidla zaměřujeme na to, jak se vám daří v plnění nastaveného plánu a hledáme společně cesty k překonání překážek na cestě v odvykání. 

Zjistit více

Ukončení spolupráce

Spolupráci obvykle ukončujeme po vzájemné dohodě s klientem, nejpozději po vyčerpání 15 konzultací. Pokud nejsou cíle spolupráce plně dosaženy, odkazujeme klienta na další vhodné služby.

Zjistit více

Evaluační hovor

Po 3 měsících, půlroce nebo roce od našeho prvního kontaktu se Vám ozveme na krátký evaluační hovor, kde se Vás zeptáme na Vaši spokojenost s naší službou a na to, jak se Vám s odvykáním daří.

Zjistit více

Volejte bezplatně. Ve všední dny 10-18. Jsme tu pro vás.

Udělejte první krok. S ostatním Vám pomůžeme.

800 350 000