POMŮŽEME PŘI

Odvykání užívání léků

Najednou si místo dvou léků dáte léky tři, postřehnete, že bez nich nemůžete usnout nebo fungovat. Obáváte se, že se Vám užívání léků vymyká kontrole a začínáte se bát o své zdraví?

Proč se obrátit na linku?
nevydržím bez toho • začalo to nevinně • nemůžu bez toho být • jsem nervózní • mám stres v práci
Jak to děláme
Odborníci a ověřený přístup
Adiktologové a psychologové
Nabízíme odbornou pomoc od odborníků z oblasti adiktologie a psychologie, ať už se závislost týká Vás nebo Vašich blízkých.
Individuální konzultace
Pracujeme s každým klientem individuálně a nabízíme konzultaci odvykacího plánu, zprostředkování kontaktu na další služby, podporu v náročných chvílích a práci s motivací.

Pro koho tu jsme?

Nabízíme jednorázové konzultace i dlouhodobou pomoc na cestě k odvykání. Poskytujeme orientační screening stavu klienta, doporučení vhodné osobní služby a doprovázení do ní. Naše služby poskytujeme nejen osobám, kteří chtějí řešit svůj vlastní problém, ale také jejich blízkým.

Pro všechny občany ČR

Linka je určena všem občanům ČR starším 15 let, kteří sami chtějí nebo zvažují odvykání užívání léků. 

Rodině a blízkým

Pokud se chcete poradit ohledně nadužívání léků u svých blízkých, zavolejte nám. Rádi s Vámi celou situaci probereme, nabídneme možnosti, jak s blízkým komunikovat a nebo Vás odkážeme na někoho, kdo Vám může pomoci napřímo.

Materiály pro Vás

Název dokumentu

Stáhnout

Další název dokumentu

Stáhnout

V neposlední řadě pomůže toto

Stáhnout

Linka

Zavoláte 800 350 000 a poradíte se.

E-mail

Můžete napsat na poradna@chciodvykat.cz a vše řešit po e-mailu.

Chat

V roce 2024 chystáme chatovací platformu pro okamžitou pomoc.

Jak to probíhá?

První kontakt

V prvním kontaktu s námi  Vám představíme, jak to u nás funguje, zodpovíme vaše otázky a zjistíme Vaše očekávání od spolupráce. 

Zjistit více

Úvodní hovor

Jedná se o delší konzultaci (zhruba 45 min.), ve které podrobně zmapujeme Vaši situaci s užíváním návykové látky či provozováním návykového chování.

Zjistit více

Návazné hovory

Jsou kratší konzultace, ve kterých se  zpravidla zaměřujeme na to, jak se vám daří v plnění nastaveného plánu a hledáme společně cesty k překonání překážek na cestě v odvykání. 

Zjistit více

Ukončení spolupráce

Spolupráci obvykle ukončujeme po vzájemné dohodě s klientem, nejpozději po vyčerpání 15 konzultací. Pokud nejsou cíle spolupráce plně dosaženy, odkazujeme klienta na další vhodné služby.

Zjistit více

Evaluační hovor

Po 3 měsících, půlroce nebo roce od našeho prvního kontaktu se Vám ozveme na krátký evaluační hovor, kde se Vás zeptáme na Vaši spokojenost s naší službou a na to, jak se Vám s odvykáním daří.

Zjistit více

Volejte bezplatně. Ve všední dny 10-18. Jsme tu pro vás.

Udělejte první krok. S ostatním Vám pomůžeme.

800 350 000