POMŮŽEME PŘI

Odvykání drog

Mělo být užívání jen součástí víkendové večerní  zábavy a nyní je pravidelnou součástí Vašeho života? Chcete pomocí návykových látek zvýšit svůj výkon nebo tlumit bolest? 

Proč se obrátit na linku?
nevydržím bez toho • jinak se už nedokážu bavit • nemůžu bez toho být • jsem nervózní • mám stres v práci
Jak to děláme
Odborníci a ověřený přístup
Adiktologové a psychologové
Nabízíme odbornou pomoc od odborníků z oblasti adiktologie a psychologie, ať už se závislost týká Vás nebo Vašich blízkých.
Individuální konzultace
Pracujeme s každým klientem individuálně a nabízíme konzultaci odvykacího plánu, zprostředkování kontaktu na další služby, podporu v náročných chvílích a práci s motivací.

Pro koho tu jsme?

Vytvořená drogová závislost může snadno a velmi rychle ovlivňovat náš život i jeho okolí. Na Národní lince pro odvykání poskytujeme bezplatnou telefonickou pomoc v náročné situaci spojené s užíváním návykových látek  jednorázově i opakovaně. 

Vaše zkušenost může být s marihuanou, tanečními drogami, pervitinem, kokainem, heroinem, halucinogeny (jako např. LSD) a dalšími návykovými látkami. Probereme s Vámi Vaše užívání a aktuální situaci, pomůžeme Vám se v situaci zorientovat a naplánovat další kroky. Pomoc u nás probíhá na bázi návazných konzultačních telefonátů, během kterých s Vámi projdeme možnosti harm reduction (snižování rizik), nebo léčby přesně na míru Vaší situaci. Následně Vám pomůžeme vytrvat ve svém rozhodnutí.

Pro všechny občany ČR

Linka je určena všem občanům ČR starším 15 let, kteří sami chtějí nebo zvažují odvykání drog.

Rodině a blízkým

Pokud vnímáte, že má některý z Vašich blízkých problém s drogami, zavolejte nám. Rádi s Vámi celou situaci probereme, nabídneme možnosti, jak s blízkým komunikovat a nebo Vás odkážeme na někoho, kdo Vám může pomoci napřímo.

Materiály pro Vás

Název dokumentu

Stáhnout

Další název dokumentu

Stáhnout

V neposlední řadě pomůže toto

Stáhnout

Linka

Zavoláte 800 350 000 a poradíte se.

E-mail

Můžete napsat na poradna@chciodvykat.cz a vše řešit po e-mailu.

Chat

V roce 2024 chystáme chatovací platformu pro okamžitou pomoc.

Jak to probíhá?

První kontakt

V prvním kontaktu s námi  Vám představíme, jak to u nás funguje, zodpovíme vaše otázky a zjistíme Vaše očekávání od spolupráce. 

Zjistit více

Úvodní hovor

Jedná se o delší konzultaci (zhruba 45 min.), ve které podrobně zmapujeme Vaši situaci s užíváním návykové látky či provozováním návykového chování.

Zjistit více

Návazné hovory

Jsou kratší konzultace, ve kterých se  zpravidla zaměřujeme na to, jak se vám daří v plnění nastaveného plánu a hledáme společně cesty k překonání překážek na cestě v odvykání. 

Zjistit více

Ukončení spolupráce

Spolupráci obvykle ukončujeme po vzájemné dohodě s klientem, nejpozději po vyčerpání 15 konzultací. Pokud nejsou cíle spolupráce plně dosaženy, odkazujeme klienta na další vhodné služby.

Zjistit více

Evaluační hovor

Po 3 měsících, půlroce nebo roce od našeho prvního kontaktu se Vám ozveme na krátký evaluační hovor, kde se Vás zeptáme na Vaši spokojenost s naší službou a na to, jak se Vám s odvykáním daří.

Zjistit více

Volejte bezplatně. Ve všední dny 10-18. Jsme tu pro vás.

Udělejte první krok. S ostatním Vám pomůžeme.

800 350 000