POMŮŽEME PŘI

Odvykání digitálním závislostem

Potřebujete být neustále v obraze? Brouzdáte po internetu a vlastně ani nevíte proč? Zdá se Vám občas, že Vám přišla zpráva, ale telefon ji nezobrazil? Nemůžete se odpoutat od obsahu na sociálních sítích? 

Proč se obrátit na linku?
nevydržím bez toho • co když mi něco uteče • nemůžu bez toho být • jsem nervózní • mám stres v práci
Jak to děláme
Odborníci a ověřený přístup
Adiktologové a psychologové
Nabízíme odbornou pomoc od odborníků z oblasti adiktologie a psychologie, ať už se závislost týká Vás nebo Vašich blízkých.
Individuální konzultace
Pracujeme s každým klientem individuálně a nabízíme konzultaci odvykacího plánu, zprostředkování kontaktu na další služby, podporu v náročných chvílích a práci s motivací.

Pro koho tu jsme?

Na Národní lince pro odvykání s Vámi zdarma probereme Vaše návyky a nabídneme jejich efektivní řešení, které Vám je pomůže dostat na kontrolovatelnou úroveň. Pomoc u nás probíhá na bázi návazných konzultačních telefonátů, během kterých s Vámi projdeme možnosti odvykání přesně na míru Vaší situaci a následně Vám pomůžeme vytrvat ve svém rozhodnutí. Také Vám můžeme doporučit vhodnou návaznou službu a doprovodit Vás do ní. Naše služby poskytujeme nejen osobám, kteří chtějí řešit svůj vlastní problém, ale také jejich blízkým.

Pro všechny občany ČR

Linka je určena všem občanům ČR starším 15 let, kteří sami chtějí nebo zvažují odvykání užívání internetu a digitálních technologií.

Rodině a blízkým

Pokud vnímáte, že má někdo z Vašich blízkých problém s užíváním internetu nebo digitálních technologií, zavolejte nám. Rádi s Vámi celou situaci probereme, nabídneme možnosti, jak s blízkým komunikovat a nebo Vás odkážeme na někoho, kdo Vám může pomoci napřímo.

Ohledně hraní by vás mohlo zajímat

Zatím nebyly publikovány žádné články k danému tématu.

Materiály pro Vás

Název dokumentu

Stáhnout

Další název dokumentu

Stáhnout

Více informací o problematice kouření obecně se můžete dozvědět na naší webové stránce:

www.bezcigaret.cz

Linka

Zavoláte 800 350 000 a poradíte se.

E-mail

Můžete napsat na poradna@chciodvykat.cz a vše řešit po e-mailu.

Chat

V roce 2024 chystáme chatovací platformu pro okamžitou pomoc.

Jak to probíhá?

První kontakt

V prvním kontaktu s námi  Vám představíme, jak to u nás funguje, zodpovíme vaše otázky a zjistíme Vaše očekávání od spolupráce. 

Zjistit více

Úvodní hovor

Jedná se o delší konzultaci (zhruba 45 min.), ve které podrobně zmapujeme Vaši situaci s užíváním návykové látky či provozováním návykového chování.

Zjistit více

Návazné hovory

Jsou kratší konzultace, ve kterých se  zpravidla zaměřujeme na to, jak se vám daří v plnění nastaveného plánu a hledáme společně cesty k překonání překážek na cestě v odvykání. 

Zjistit více

Ukončení spolupráce

Spolupráci obvykle ukončujeme po vzájemné dohodě s klientem, nejpozději po vyčerpání 15 konzultací. Pokud nejsou cíle spolupráce plně dosaženy, odkazujeme klienta na další vhodné služby.

Zjistit více

Evaluační hovor

Po 3 měsících, půlroce nebo roce od našeho prvního kontaktu se Vám ozveme na krátký evaluační hovor, kde se Vás zeptáme na Vaši spokojenost s naší službou a na to, jak se Vám s odvykáním daří.

Zjistit více

Volejte bezplatně. Ve všední dny 10-18. Jsme tu pro vás.

Udělejte první krok. S ostatním Vám pomůžeme.

800 350 000