POMŮŽEME PŘI

Odvykání kouření

Věděli jste, že úspěšnost odvykání kouření bez odborné pomoci se pohybuje kolem 4 %. Při vyhledání pomoci je možné zvýšit úspěšnost svého odvykání více než šestinásobně. 

Proč se obrátit na linku?
nevydržím bez toho • bez toho nefunguju • nemůžu bez toho být • jsem nervózní • mám stres v práci
Proč se obrátit na linku
Zavedený a funkční proces pomoci při odvykání
Pomáháme blíže pochopit problematiku užívání tabákových a nikotinových výrobků, rozvoj závislosti, ale i možnosti odvykání.
Vše na míru
Po celou dobu spolupráce Vás doprovázíme a vytváříme poradenství přizpůsobené Vašim potřebám. Sloužíme také jako prostředník mezi Vámi a dalšími pracovišti, která se zabývají odvykáním kouření.
Ověřené postupy
Nabízíme jednorázové konzultace i dlouhodobou pomoc na cestě k odvykání. Opíráme se o naše ověřené postupy odvykacího procesu.

Pro koho je linka určena?

Linka je určena všem občanům ČR starším 15 let, kteří sami chtějí nebo zvažují odvykání kouření, nebo se potřebují poradit ohledně odvykání svých blízkých osob nebo. Služba také poskytuje poradenství pro odborníky, kteří se ve své praxi setkávají s kouřícími klienty. 

Pro všechny občany ČR

Linka je určena všem občanům ČR starším 15 let, kteří sami chtějí nebo zvažují odvykání kouření či nikotinových a tabákových výrobků.

Rodině a blízkým

Pokud se chcete poradit ohledně kouření a užívání tabákových a nikotinových výrobků u svých blízkých, zavolejte nám. Rádi s Vámi celou situaci probereme, nabídneme možnosti, jak s blízkým komunikovat a nebo Vás odkážeme na někoho, kdo Vám může pomoci napřímo.
Více informací o problematice kouření obecně se můžete dozvědět na naší stránce: www.bezcigaret.cz.
Zkušenosti heroes
"...Tak jsem s kouřením sekla ze dne na den. O několik hodin později se objevily abstinenční příznaky, které jsem dokázala akutně vyřešit s Národní linkou pro odvykání kouření."
“Tuto službu jsem již doporučila několika známým a doporučuji ji i Vám!”
Alena, 36 let
No items found.

40 %

Je průměrná úspěšnost abstinence v tomto případě

Materiály pro Vás

Název dokumentu

Stáhnout

Další název dokumentu

Stáhnout

V neposlední řadě pomůže toto

Stáhnout

Linka

Zavoláte 800 350 000 a poradíte se.

E-mail

Můžete napsat na poradna@chciodvykat.cz a vše řešit po e-mailu.

Chat

V roce 2024 chystáme chatovací platformu pro okamžitou pomoc.

Jak to probíhá?

První kontakt

V prvním kontaktu s námi  Vám představíme, jak to u nás funguje, zodpovíme vaše otázky a zjistíme Vaše očekávání od spolupráce. 

Zjistit více

Úvodní hovor

Jedná se o delší konzultaci (zhruba 45 min.), ve které podrobně zmapujeme Vaši situaci s užíváním návykové látky či provozováním návykového chování.

Zjistit více

Návazné hovory

Jsou kratší konzultace, ve kterých se  zpravidla zaměřujeme na to, jak se vám daří v plnění nastaveného plánu a hledáme společně cesty k překonání překážek na cestě v odvykání. 

Zjistit více

Ukončení spolupráce

Spolupráci obvykle ukončujeme po vzájemné dohodě s klientem, nejpozději po vyčerpání 15 konzultací. Pokud nejsou cíle spolupráce plně dosaženy, odkazujeme klienta na další vhodné služby.

Zjistit více

Evaluační hovor

Po 3 měsících, půlroce nebo roce od našeho prvního kontaktu se Vám ozveme na krátký evaluační hovor, kde se Vás zeptáme na Vaši spokojenost s naší službou a na to, jak se Vám s odvykáním daří.

Zjistit více

Volejte bezplatně. Ve všední dny 10-18. Jsme tu pro vás.

Udělejte první krok. S ostatním Vám pomůžeme.

800 350 000