Petr, 41 let

Hraní

Dobrý den, děkuji moc za nasměrování a několikaletý kontakt.

Moje závislost na výherních automatech a posléze i na kurzovém sázení mě provázela prakticky celý dosavadní život. Byla to horská dráha plná relapsů, půjček, nadějích a následných pádů na dno. V roce 2021 to vše vyvrcholilo a já už prakticky neměl jinou možnost než se pokusit to zastavit, protože kromě peněz a osobního života to začalo zásadně ovlivňovat nejen můj pracovní život, ale i zdraví. Během pár dní jsem zrušil veškeré herní účty, zapsal se do rejstříku vyloučených osob, do koruny spočítal své dluhy, přiznal se své rodině a svým blízkým, veškeré finance přeposlal na účet přítelkyni a hlavně zavolal na Národní linku pro odvykání. Prvotní kontakt s někým, kdo se mi snaží pomoci, byl asi největší výhra v období, kdy se člověk chtěl vydat na tu správnou cestu. Po celkem intenzivní komunikaci, která probíhala dle mých pocitu a potřeb, jsem na lince dostal kontakt na ambulantní pracoviště Sananim v Praze a už jsem věděl, že to je ta správná cesta.

Je rok 2024, na doléčovací skupinu do Sananimu docházím stále, chci tomu prostě dát úplně vše, od roku 2021 nehraju a uspořádal jsem si život tak, že gambling už je, doufám, jen moje nějaká minulost, kterou jsem s pomocí linky, rodiny a Sananimu zvládl. Vím, že tahle kapitola života se mnou bude asi už pořád, ale i kdyz to kolikrát vypadá, že to nejde zvládnout, tak jde. Nikdy na to člověk ale nesmí být sám a to nejmenší, s čím člověk může začít, je zvednout telefon a vše ze sebe vysypat.

Hrozně moc Vám děkuji za to nasměrování. Zpětně vím, že nebýt té hodné paní nebo slečny, která mi tenkrát zvedla telefon, tak bych tyhle řádky možná nikdy nepsal. S úctou a jedním velkým DÍKY!!!

Petr

Volejte bezplatně. Ve všední dny 10-18. Jsme tu pro vás.

Udělejte první krok. S ostatním Vám pomůžeme.

800 350 000