POMŮŽEME PŘI

Odvykání alkoholu

Věděli jste, že 48 % české populace se řadí mezi rizikové konzumenty alkoholu? Máte pocit, že Vám pití alkoholu přerůstá přes hlavu? Jsme tu pro to, abychom Vám pomohli Vaši konzumaci alkoholu omezit nebo s pitím úplně přestat. 

Proč se obrátit na linku?
nevydržím bez toho • kamarádi taky pijou • nemůžu bez toho být • jsem nervózní • mám stres v práci
Jak to děláme
Odborníci a ověřený přístup
Adiktologové a psychologové
Nabízíme odbornou pomoc od odborníků z oblasti adiktologie a psychologie, ať už se závislost týká Vás nebo Vašich blízkých.
Individuální konzultace
Pracujeme s každým klientem individuálně a nabízíme konzultaci odvykacího plánu, zprostředkování kontaktu na další služby, podporu v náročných chvílích a práci s motivací.

Pro koho tu jsme?

Na Národní lince pro odvykání poskytujeme telefonické poradenské služby pro osoby, kteří chtějí omezit konzumaci alkoholu nebo se svým pitím úplně přestat. Pomocí orientačního screeningu zhodnotíme Váš stav a následně navrhujeme další léčebný postup. Nabídneme Vám podporu při odvykání nebo Vám doporučíme vhodnou návaznou službu a doprovázení do ní. S námi si můžete vyzkoušet také 30denní test, během kterého budeme společně mapovat Vaše užívání alkoholu. Pokud Vás trápí pití alkoholu u někoho blízkého, pomůžeme i Vám. Nebuďte na to sami.

Pro všechny občany ČR

Linka je určena všem občanům ČR starším 15 let, kteří sami chtějí nebo zvažují odvykání alkoholu.

Rodině a blízkým

Pokud vnímáte, že má někdo z Vašich blízkých problém s alkoholem, zavolejte nám. Rádi s Vámi celou situaci probereme, nabídneme možnosti, jak s blízkým komunikovat a nebo Vás odkážeme na někoho, kdo Vám může pomoci napřímo.
Zkušenosti heroes
Díky získávání informací a zkušeností jsem se seznámil s Anonymními Alkoholiky, které velice doporučuji. Stále jsem pil, a to dost, ale měl jsem čím dál více světlejších chvilek ke studiu problému. Teď již skoro rok nepiji, nemám chuť a věřím, že již navždycky budu pod Boží ochranou.
“Děkuji Národní lince pro odvykaní, která mě pravidelně kontaktovala a byla mi oporou na této ne zrovna lehké cestě, a také společnosti Anonymních alkoholiků, a nejvíce děkuji našemu Stvořiteli.”
Petr, 65 let

40 %

Je průměrná úspěšnost abstinence v tomto případě

Ohledně alkoholu by vás mohlo zajímat

Materiály pro Vás

Název dokumentu

Stáhnout

Další název dokumentu

Stáhnout

V neposlední řadě pomůže toto

Stáhnout

Linka

Zavoláte 800 350 000 a poradíte se.

E-mail

Můžete napsat na poradna@chciodvykat.cz a vše řešit po e-mailu.

Chat

V roce 2024 chystáme chatovací platformu pro okamžitou pomoc.

Jak to probíhá?

První kontakt

V prvním kontaktu s námi  Vám představíme, jak to u nás funguje, zodpovíme vaše otázky a zjistíme Vaše očekávání od spolupráce. 

Zjistit více

Úvodní hovor

Jedná se o delší konzultaci (zhruba 45 min.), ve které podrobně zmapujeme Vaši situaci s užíváním návykové látky či provozováním návykového chování.

Zjistit více

Návazné hovory

Jsou kratší konzultace, ve kterých se  zpravidla zaměřujeme na to, jak se vám daří v plnění nastaveného plánu a hledáme společně cesty k překonání překážek na cestě v odvykání. 

Zjistit více

Ukončení spolupráce

Spolupráci obvykle ukončujeme po vzájemné dohodě s klientem, nejpozději po vyčerpání 15 konzultací. Pokud nejsou cíle spolupráce plně dosaženy, odkazujeme klienta na další vhodné služby.

Zjistit více

Evaluační hovor

Po 3 měsících, půlroce nebo roce od našeho prvního kontaktu se Vám ozveme na krátký evaluační hovor, kde se Vás zeptáme na Vaši spokojenost s naší službou a na to, jak se Vám s odvykáním daří.

Zjistit více

Volejte bezplatně. Ve všední dny 10-18. Jsme tu pro vás.

Udělejte první krok. S ostatním Vám pomůžeme.

800 350 000